Turecká riviéra a její hlavní letoviska

Pobřeží Středozemního moře

Turecká riviéra se řadí k nejnavštěvovanějším a také nejznámějším oblastem Turecka. Leží na jihu Turecka a její pobřeží je omýváno Středozemním mořem. Permanentní příjemné a slunečné podnebí a krásně prohřáté moře přitahují na Tureckou riviéru každoročně stále více návštěvníků. Vedle dlouhých písečných pláží a řady antických a středověkých památek je čas strávený v Turecku také o objevování přírodních zajímavostí a úkazů, které byste jinde hledali jen marně.

Hotely bývají většinou hned u pláže nebo v její těsné blízkosti. Svým hostům obvykle garantují skvělou vybavenost.

Letoviska

Centrem Turecké riviéry je město Antalya. Její dějiny sahají až 2000 let do minulosti a téměř na každém kroku lze v tomto městě nalézt něco zajímavého. Z jedné strany lemuje Antalyi mohutné pohoří s názvem Taurus. Jde o mix strmých hor s úchvatnou florou a faunou. Do pohoří se z Antalye podnikají nejrůznější výlety a tůry. Takže pokud chtějí turisté prožít něco výjimečného, mohou se v doprovodu zkušeného vůdce vypravit na výlet po hřebenech Tauru.

Letoviska Turecké riviéry se těší stoupající přízni turistů ze všech koutů světa. A Side je jedním z právě takových. Nachází se cca. 75 kilometrů od Antalye a pláže tady mají písčitý nebo oblázkový povrch. Už při samotném vstupu do města si návštěvníci mohou připadat, jakoby se vrátili v průběhu času o několik století zpět. Starověký amfiteátr a mohutné hradby kolem města by měl mít povinnost navštívit kdokoliv, kdo se zajímá o historii či architekturu a do Side zavítá. Středisko se nachází na poloostrově, který ze všech stran obklopuje moře. Tato skutečnost je velkým bonusem pro nejrůznější vodní aktivity, kterých si tu každý turista může užít dostatečně.

Kemer býval kdysi jen malou a dalo by se říci ospalou rybářskou vesničkou. V současnosti je však důležitým turistickým střediskem s obrovským kotvištěm pro jachty. Je tedy ideální destinací pro movitější klientelu. Ani uprostřed hlavní turistické sezóny není tak přeplněné jako ostatní letoviska Turecké riviéry. Tuto skutečnost kvitují hlavně rodiny s dětmi. Kromě pohody turisty určitě nadchne i místní aquapark. A zvláště mezi těmi nejmenšími je proslavené delfinárium nedaleko Kemeru.

Belek je nové a vcelku moderní středisko Turecké riviéry. S jeho výstavbou bylo započato až teprve v 80. letech 20. století. Hotelové komplexy v Beleku jsou na vysoké úrovni a jako oblíbené prázdninové místo jej mají především milovníci golfu. National Golf Club je nejlepší golfové hřiště v celém Turecku. Turecká riviéra je zkrátka místem, kde mohou prožít svou ideální dovolenou všechny věkové kategorie.