Letovisko Kemer

Rozvíjející se prázdninové středisko

Z málo známé turecké vesničky Kemer na Turecké riviéře se za poslední roky stalo pulzující letovisko. Kemer charakterizují v první řadě krásné přírodní scenérie, křišťálově čisté moře, dlouhé pláže a na pozadí všeho tyčící se pohoří Taurus. Kemer je považován za jedno z nejpůsobivějších středisek v celém Turecku.

V létě tu bývá řádně teplo a také značná vzdušná vlhkost. Turisté si zde mohou někdy připadat jako na dovolené v jihovýchodní Asii, která je takovýmito podmínkami známá.

V případě, že se turisté rozjedou do národního parku Olympos, mohou tady zhlédnout 2 zajímavá místa. Jedním jsou ruiny antického města Olympos, kde za pozornost stojí hrobky, sarkofágy, basilikum a zbytky dalších budov. Druhá je stráň zvaná Chimera, ze které čas od času šlehají ohně. Tato podívaná je zapříčiněna přirozenými výrony zemního plynu, unikajícího ze zemské kůry pod ní. Nejlepší a samozřejmě velmi zajímavý pohled na Chimeru je především během noci, kdy je planoucí oheň dobře viditelný i z dálky. Kemer se stal známým i díky největšímu množství v přírodě volně žijících delfínů ve Středozemním moři. Na ně se turisté vyplouvají pravidelně dívat jako součást oblíbených lodních výletů.

V městečku Kemer se návštěvníci setkávají se značným množstvím obchůdků se suvenýry, restauracemi, kavárnami a také diskotékami. Ty bývají otevřeny až do brzkých ranních hodin a většinou jsou pořádány pod širým nebem.

Kontrast bělostných plážích na straně jedné a krásné i když svým způsobem drsné a hornaté krajiny na straně druhé údajně vede k dokonalému odpočinku těla a očistě duše. Vzduch okolo Kemeru navíc krásně voní po vavřínech.

Kultura Hippies

Dobrodruhům nabízí letovisko zvláštní akci v rámci místní hippie komunity. Noc se tu dá prožít buď ve stromových domcích, nebo v zavěšené houpací síti. Prakticky jde o takové ne úplně klasické ubytování a nocleh. Pozor je ovšem potřeba dávat na vodní dýmky, protože ty tady bývají často plněny marihuanou.

Dovolenou v Kemeru lze strávit jak při klasickém pobytovém zájezdu, tak se dá toto místo objevovat z paluby některé lodě či v rámci programu některého z poznávacích zájezdů do Turecka.