Letovisko Belek

Luxusní prázdninové středisko

V samém srdci Turecké riviéry se nachází malebné přímořské letovisko Belek. Jeho břehy omývají vody průzračně čistého Středozemního moře. Hotely a další ubytovací zařízení v Beleku jsou známy jako jedny z nejkomfortnějších plážových resortů v Turecku, které dokáží svým hostům zařídit dovolenou u moře v maximálním komfortu. V oblasti Belek se nacházejí nově postavené hotelové komplexy, které se z velké části honosí 4 až 5 hvězdičkami. Od životem kypící Antalye je vzdálen asi 30 kilometrů východním směrem.

V okolí Beleku je v provozu 6 vyhlášených golfových hřišť. Z toho důvodu tady mohou strávit svou ideální dovolenou hlavně aktivní hráči golfu. Hřiště a zázemí se nachází v udržovaném prostředí a tak je zde možné strávit příjemnou dovolenou, plnou různých volnočasových aktivit.

Pláže

V oblasti Belek se nachází skutečně dlouhé pláže s písečným povrchem. Ty jsou orientované na jižní stranu přímo do paprsků horkého středomořského slunce. Jsou tady i úseky, na nichž se dá strávit den na téměř liduprázdné pláži. Je s podivem, že nejdelší belecká pláž měří neuvěřitelných 16 kilometrů. Má nádherný, jasně bílý písečný povrch, a řadí se k nejhezčím a také nejčistším plážím v celém Turecku.

Skvělou čistotu místních pláží oceňují i želvy Caretta Caretta. Ty se sem každým rokem vrací klást do písku svá vajíčka. Vzhledem k tomu se v některých úsecích pláží v Beleku musí dodržovat jistá omezení.

Vstup do mořské vody je tu pozvolný. A tak si Belek a jeho pláže bezezbytku vychutnají i malé děti, které si tu užijí spousty vodních radovánek. V případě, že někoho začne trochu nudit slunění se pod paprsky středomořského slunce, může vyzkoušet některý z mnoha vodních sportů. K nim patří například parasailing, jízda na banánu nebo se dá vypůjčit vodní skůtr, šlapadlo nebo loďka.

V centru starého Beleku je možné obdivovat staré antické hradby a Hadriánovu bránu. Během letní sezóny míří spousta návštěvníků na výlet do nedalekého Aspendu. Ve zdejším amfiteátru se dá shlédnout hudební vystoupení či divadelní hra. Amfiteátr Aspendos je nejméně poškozeným římským divadlem na světě. Jen 15 kilometrů od města Belek se dají navštívit a též prozkoumat ruiny antického města Perge.

Přestože se dá dovolená v Beleku strávit luxusním způsobem, finančně nevyjde (nebo spíše nemusí vyjít) ani tak draho jako jinde. Své volné dny tu návštěvníci tráví povětšinou v luxusních hotelech. Jejich hosté jsou obklopeni členitými hotelovými bazény, čistým a azurově modrým mořem, dny tráví na překrásných bílých plážích a v záři paprsků ostrého tureckého slunce nechají jen nenuceně plynout čas.