Letovisko Antalya

Centrum Turecké riviéry

Příjemné letovisko, ideální k strávení skvělé letní dovolené, a pravděpodobně také nejpopulárnější turistický resort Turecka se nalézá na jeho jihozápadě. Oblast chytne za srdce téměř každého. Z jedné strany má Antalya průzračně čisté a příjemně prohřáté Středozemní moře, z druhé strany směrem do vnitrozemí se pak zvedají majestátné pohoří Taurus. Antalya je pro každého turistu, který se v této části Turecka rozhodne strávit svou dovolenou u moře, studnicí přírodních krás, nádherných přírodních scenérií a bohaté historie.

Během celého roku se tady teplota drží v rozmezí 20 až 30 stupňů Celsia a koupat se v tyrkysově modrém moři se dá od jara až do pozdního podzimu. Je dobrým místem ke strávení dovolené všech věkových kategorií. Oblast, kde Antalya a další letoviska na jihu Turecka leží, bývá také často označována coby Turecká riviéra.

Ráj pro dovolenou

Oblast Antalya prodělala za dobu své existence celou řadu změn. Důvodem byla hlavně snaha o to, aby tento stále populárnější resort dokázal uspokojit potřeby i těch nejnáročnějších klientů, kteří sem ve stále hojnější míře cestovali. Dnešní rekreanti navštěvují oblast a vlastně i samotné město Antalya s tím, že se jim zde dostane prvotřídní péče a budou mít k dispozici všechny služby, které se v současnosti na moderní dovolené u moře očekávají. Potěšitelnou je určitě skutečnost, že místní obyvatelstvo i v současnosti žijí původními obyčeji a životním stylem.

I když je letovisko Antalya nejčastěji navštěvováno během letní turistické sezóny, tedy od jara do podzimu, strávit sem zasloužené dny volna a odpočinku cestují tisíce turistů ze všech koutů Evropy i v zimních měsících. Díky stálému počasí je v Antalyi možné v jeden den odpočívat a užívat si příjemných teplot na pobřeží moře a druhou polovinu dne strávit na lyžích v blízkém lyžařském středisku.

Pláže a koupání

Pláží, na nichž si mohou návštěvníci Turecké riviéry užít zdejšího moře, je v Antalyi k nalezení hned několik. Je jen otázkou preferencí jednotlivce, jakou pláž zvolí a případně jaké aktivity na ní očekává. Zda upřednostní odpočinek a relaxaci nebo jestli bude chtít na plážích Antalye prožít aktivní dovolenou. Úchvatná krajina s horami na pozadí tady vytváří skvělou kulisu pro dokonalý odpočinek. Podél celého pobřeží byly během posledních několika desetiletí uvedeny do provozu desítky kvalitních ubytovacích zařízení všech cenových kategorií. Turisté tady mohou být ubytováni v cenově výhodných apartmánech či hotelích. Ale ani návštěvník, vyhledávající luxus a komfort, se v Antalyi nemusí bát, že mu ubytování nebude z nějakého důvodu vyhovovat. I tady se nalézají skutečně působivé, pětihvězdičkové hotely, splňující veškeré nároky na dovolenou v pohodlí a luxusu.

Výlety

Čas v oblasti Antalya je možné trávit různými způsoby. Blízké město kupříkladu vábí k návštěvám a k utrácení v obchodech se suvenýry, oblečením a nebo šperky. Za vyzkoušení určitě stojí také návštěva některého z místních trhů. Ty bývají obvykle otevřeny až do pozdních večerních hodin. O cenách se dá samozřejmě smlouvat, jak už bývá v Orientu zvykem. A tak je žádoucí se připravit na fakt, že si turisté někdy musejí konečnou a přijatelnou cenu doslova vyhádat. Za shlédnutí stojí také staré centrum Antalye, archeologická naleziště i úchvatné romantické uličky, vedoucí až k přístavu. V blízkém okolí jsou pak k vidění i nejrůznější přírodní zajímavosti jako jsou vodopády, kaňony a jeskyně.